Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
SvätoplukovoHľadať
 
 

Pozvánka na Fašiangové posedenie Vytlačiť
 

Obecný  úrad vo Svätoplukove v spolupráci so súborom Štefánia, oznamujú širokej verejnosti, že v sobotu 23. februára 2019 o 15:00 hod. sa v miestnom kultúrnom dome bude konať „Fašiangové posedenie“. O zábavu sa postará skupina „Štefánia“ a nezabudlo sa ani na tombolu.


 
 

Opakovaný oznam pre majiteľov a držiteľov psovVytlačiť
 

Nakoľko aj naďalej niektorí obyvatelia obce  nerešpektujú  právo ostatných spoluobčanov na voľný pohyb po obci a po ďalšom útoku psa na človeka, zdôrazňujeme, že každá osoba, ktorá je vlastníkom, alebo držiteľom psa je povinná predchádzať tomu, aby jeho pes útočil, alebo iným spôsobom ohrozoval, či obmedzoval  človeka, respektíve spôsoboval škodu na majetku.

Majitelia a držitelia psov by si mali uvedomiť, že keď svojim psom nezabraňujú vo voľnom pohybe po obci   dopúšťajú sa priestupku voči zákonu č. 282/2002 Z. z..  Vo väčšine prípadov sa jedná stále o tých istých psov a majiteľov  , ktorí opakovane porušujú   zákon  a nerešpektujú upozornenia a dohováranie. Dokedy   máme ešte   trpieť za ľahostajnosť takýchto občanov ?!  Dokedy sa majú občania báť voľne pohybovať po uliciach obce?!

Žiadame o ústretovosť voči spoluobčanom aj  zabezpečením svojich vstupných priestorov na súkromné pozemky /oplotenie, bránky a brány/, takým spôsobom, aby občania ktorí prechádzajú  popri plotoch pešo, nemuseli mať strach, či pes z dvora -  spoza plota nevybehne a nespôsobí zranenia.  Tak ako sa stalo aj dnes.  


 
 

Fašiangová zabíjačkaVytlačiť
 

 fasiangovy_plagat.jpgModrý Kameň  všetkých srdečne pozýva na podujatie Fašiangová zabíjačka 2019.
Príďte na hodovanie spojené s fašiangovou zábavou! Čo by to bola za zabíjačka bez zabíjačkových špecialít? Tie môžete okoštovať od 13:00 hodiny. Po otvorení podujatia a hudobnom programe sa od 15:00 hod.  účastníci  posledný krát zabavia. Pretože po „pochovaní basy“ pod taktovkou členov Dychovej hudby Hradčianka sa už zábavy v čase veľkonočného pôstu konať nebudú.  Moderátor podujatia bude Janko Trebula, ktorý  zahrá aj na fujaru. Príde dvojica ľudových rozprávačov J. Matiaš a M. Kropáčová. Do tanca  zahrá Ľudová hudba D. Oláha zo Sucháňa. Nebudú chýbať ani súťaže pre deti a občerstvenie, šišky a pagáče!


 
 

Oznam MUDr. Vagnerovej v CabajiVytlačiť
 

Obvodná lekárka v Cabaji MUDr. Wagnarová, oznamuje občanom, že v dňoch od 25. februára do 1. marca 2019 nebude ordinovať. Zastupovať ju bude MUDr. Bittelová v Nitre, Štúrova ul. 38.


 
 

Tip na jarné prázdninyVytlačiť
 

Plagát 1.jpg„Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek vás pozýva prežiť jarné prázdniny v tvorivej BábkoDielni na Hrade Modrý Kameň.

 

Cez jarné prázdniny všetkých krajov od 18. februára do 8. marca 2019 každý pracovný deň od 9:00 hod. do 16:00 hod. otvoríme našu tvorivú dielňu. Budeme tvoriť a vyrábať rôzne typy divadelných bábok, od tieňových, štipcových cez maňušky po papierové marionetky. Nebudú chýbať ani  rôzne hračky a hry. Vyrobíme si jednoduché tradičné hračky, ale aj zložitejšie - pohyblivé na kolieskach, či hojdacie. Prispôsobíme sa každému návštevníkovi a kreatívne spolu vyplníme čas.

Keďže je obdobie fašiangu plné karnevalov, budeme si vyrábať aj masky. Ak nebudete nič vyrábať, môžete sa zahrať s bábkami v našich bábkových scénach.

 

Vstupné na tvorivé aktivity počas Prázdninovej BábkoDielne je 2 € na osobu, v prípade zakúpenia kompletnej prehliadky múzea je vstup do dielne 1 €.

 

Prázdninová BábkoDielňa sa pre Vás otvára cez jarné prázdniny všetkých krajov od 18. februára do 8. marca 2019.“


 
 

Pozvánka do SND na hru Zmierenie, alebo Dobrodružstvo pri obžinkochVytlačiť
 

download.jpgJednota dôchodcov pozýva širokú verejnosť do Slovenského národného divadla v Bratislave na divadelné predstavenie „Zmierenie, alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch“, ktoré sa uskutoční dňa 14. apríla 2019. Cena lístka je 12,- Eur a autobus 8,- Eur. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Očenášovej najneskôr do 25. februára 2019.

 

 

 


 
 

Darovanie krvi v MojmírovciachVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že dňa 14. marca 2019, v čase od 8:00 do 11:00 hod., v zasadačke Obecného úradu v Mojmírovciach sa uskutoční odber darcov krv, mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby.


 
 

Oznam pre držiteľov psovVytlačiť
 

Na základe neustálych a opakujúcich sa sťažností na voľný pohyb psov po verejných priestranstvách a uliciach  v našej obci, žiadame majiteľov a držiteľov psov, aby si ich dostatočne zabezpečili a neumožňovali im tak voľný pohyb po obci. Jedná sa o všetkých psov, bez ohľadu na veľkosť, nakoľko   môžu ohrozovať bezpečnosť a zdravie ostatných občanov, napriek  presvedčeniu a uisteniam chovateľov, že ich pes nikomu neublíži.

Každá osoba, ktorá je vlastníkom, alebo držiteľom psa je povinná predchádzať tomu, aby jeho pes útočil, alebo iným spôsobom ohrozoval, či obmedzoval  človeka, respektíve spôsoboval škodu na majetku.

Držitelia psov voľne -  bez dozoru -  sa pohybujúcich  v obci si zrejme neuvedomujú hrozby, ktoré sú možné po strete psov s neznámymi osobami, najmä s deťmi. Dieťa nerozozná pri strete so psom stupeň nebezpečenstva a aj pes, ktorý neútočí, ale sa len priblíži k osobe, môže vyvolať  u dieťaťa paniku a následne útok  psa. Takéto strety môžu mať vážne psychické následky.  Psy ohrozujú  a obmedzujú nielen deti, ale aj doručovateľov pošty, pracovníkov energetiky a ostatných občanov a návštevníkov obce.

Majitelia a držitelia psov by si mali uvedomiť, že keď svojim psom nezabraňujú vo voľnom pohybe po obci / vo väčšine prípadov sa jedná stále o tých istých psov a majiteľov/  dopúšťajú sa priestupku voči zákonu č. 282/2002 Z. z.  o podmienkach držania psov a porušujú  aj  VZN  obce  č. 2/2008  o niektorých podmienkach držania psov  v obci Svätoplukovo.  Za uvedený priestupok im hrozí sankcia podľa § 7 uvedeného zákona.

Odchyt externou firmou je len zbytočným a nenávratným čerpaním financií z rozpočtu obce, ktoré je možné využiť aj účinnejšie.

Žiadame o ústretovosť voči spoluobčanom aj  zabezpečením svojich vstupných priestorov na súkromné pozemky /oplotenie, bránky a brány/, takým spôsobom, aby občania ktorí prechádzajú  popri plotoch pešo, nemuseli mať strach, či pes z dvora -  spoza plota  nevybehne a nespôsobí zranenia.  Môžeme tak predísť mnohým komplikáciám.

Upozorňujeme aj na ďalšiu povinnosť vyplývajúcu zo zákona  č. 282/2002 Z. z.  o podmienkach držania psov – a to na odstraňovanie  exkrementov.   Samozrejme, že čistenie po svojom psovi je potrebné aj v nočných hodinách,   či v zime, aby nezostávali na chodníkoch, či verejných priestranstvách, je potrebné ich likvidovať na svojom pozemku.  V prípade, že po svojich psoch neupratujete exkrementy, znečisťujete tak prostredie v obci a znepríjemňujete život ostatným občanom, ktorí si svoju povinnosť plnia, alebo psa nevlastnia.

Podotýkame, že za psa vždy zodpovedá držiteľ psa, alebo osoba, ktorá psa vedie, alebo nad psom vykonáva dohľad.  Pes, ktorý sa  pohybuje  mimo chovného priestoru, musí byť riadne označený známkou, ktorú dostane majiteľ pri evidencii psa na obecnom úrade. Každý pes starší ako  6 mesiacov musí byť evidovaný.


 
 

Hydinárska farma Topoľnica ponúka na predaj živú hydinuVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Oznam.pdf Oznam.pdf (300.5 kB)

 
 

Zmena ordinačných hodín - MUDr. Páleníková Vytlačiť
 

Detská lekárka MUDr. Páleníková oznamuje zmenu ordinačných hodín od 28. januára 2019

 

Ambulancia Cabaj - Čápor:

Utorok, štvrtok a piatok     od 07:30 hod. do 14:00 hod.

Ambulancia Močenok:

Pondelok, streda            od 07:30 hod. do 14:00 hod.


 
 

Registrácia chovu s jednou ošípanouVytlačiť
 

Postup a usmernenie pri registrácii chovu.

Súbor na stiahnutie Postup_RCH.pdf Postup_RCH.pdf (590.2 kB)
Súbor na stiahnutie Usmernenie_RCH.pdf Usmernenie_RCH.pdf (187.3 kB)

 
 

Kandidáti na prezidenta SR I. kolo volieb 16.3.2019Vytlačiť
 

   1.   Béla BUGÁR, Ing., 60 r., poslanec Národnej rady Slovenskej republiky,    

         Šamorín

    2.   Zuzana ČAPUTOVÁ, Mgr., 45 r., advokátka, Pezinok

    3.   Martin DAŇO, 42 r., novinár, Bratislava

    4.   Štefan HARABIN, JUDr., 61 r., sudca Najvyššieho súdu Slovenskej republiky,

          Bratislava

    5.   Eduard CHMELÁR, doc. Mgr., PhD., 47 r., vysokoškolský pedagóg, Galanta

    6.   Marian KOTLEBA, Ing. Mgr., 41 r., poslanec Národnej rady Slovenskej

          republiky, Banská Bystrica

    7.   Milan KRAJNIAK, Bc., 46 r., poslanec Národnej rady Slovenskej republiky,

          Bratislava

    8.   József MENYHÁRT, PaedDr., PhD., 42 r., predseda politickej strany, Vrakúň

    9.   František MIKLOŠKO, RNDr., 71 r., publicista, Bratislava

  10.   Robert MISTRÍK, Dr. Ing., 52 r., vedec, Bratislava

  11.   Maroš ŠEFČOVIČ, JUDr., PhD., 52 r., podpredseda Európskej komisie pre

          energetickú úniu, Bratislava

  12.   Róbert ŠVEC, Mgr., 42 r., politológ, Nitra

  13.   Bohumila TAUCHMANNOVÁ, Ing., 60 r., podnikateľka, Bratislava

  14.   Juraj ZÁBOJNÍK, Dr. Ing., PhD., 56 r., bezpečnostný analytik, Bratislava

  15.   Ivan ZUZULA, RNDr., CSc., 64 r., vysokoškolský pedagóg, Bratislava

 


 
 

Vzdušné vedenie 2x110 kV Tr Nitra – Čermáň –Rz 110 kV Veľký Ďur Zmena trasy pre variant 4A“. Oznámenie o zmene a žiadosť o stanoviskoVytlačiť
 


 
 

Oznámenie o uložení zásielky pre p. Radoslava KrižanaVytlačiť
 

O Z N Á M E N I E

o uložení zásielky

Obec Svätoplukovo  v súlade so  zákonom č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky

oznamuje, že

meno a priezvisko: p. Radoslava Križana 

adresa trvalého pobytu: Svätoplukovo

má na Obecnom úrade vo Svätoplukove  uloženú  doporučenú  zásielku od   dňa 1.2.2019.

Zásielku   je možné si prevziať   na obecnom úrade v úradných hodinách.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                              

 


 
 

Oznámenie o opakovanej dražbe domu č. 54Vytlačiť
 


 
 

Voľby do Európskeho parlamentuVytlačiť
 

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 28/2019 Z.z. voľby do Európskeho parlamentu a určil termín ich konania na sobotu 25. mája 2019 od 7:00 do 22:00 hod.


 
 

Voľby prezidenta SRVytlačiť
 

Dátum a čas konania volieb

 

Voľby prezidenta Slovenskej republiky sa konajú

v sobotu  16. 03. 2019  od 7:00 do 22:00 h.

Ak v prvom kole volieb ani jeden z kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa druhé kolo volieb konať

v sobotu  30. 03. 2019  od 7:00 do 22:00 h.

 

Emailova adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena do okrskovej volebnej komisie:   info@svatoplukovo.eu

 


 
 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

  • Sobota4-6graphic-icon
  • Nedeľa6-3graphic-icon
  • Pondelok121graphic-icon
webygroup
ÚvodÚvodná stránka